Megrendelésre gyártottam a következő darabokat:
Shea-kakaó-illipe vajjal készült, körömvirág szappan.
Az alapolajokon (napraforgó,oliva) és vajakon (pálma,kókusz) kívül a következő anyagok találhatók az új szappanokban:
Shea vaj:
Fontos bőrápoló, a finomítatlan, kezeletlen (organikus) shea vaj gazdag zsírsav tartalma mellett sok A, E és F vitamint tartalmaz, viszonylag lassan szívódik fel a bőrbe, hosszan tartó hidratáló hatású, az ekcémás bőr tüneteit csökkenti, természetes fényvédő, gyulladáscsökkentő
Kakaóvaj:
Mindkét szappanban megtalálható.
Mindkét szappanban megtalálható.
A kakaóvaj szobahőmérsékleten szilárd, kemény állagú zsír, mely 32-36 fokon azonnal olvadni kezd. Vigyázni kell az olvasztásával, mivel ha 40 foknál melegebbre hevítjük és úgy olvasztjuk, sokkal lazább szerkezetű szappant, krémet kaphatunk a vártnál, mivel a vaj nem keményedik vissza az eredeti keménységre. Mivel hőre érzékeny, a többi alapanyag felolvasztása után került bele az edénybe. A kakaóvaj egyébiránt csökkenti a terhességi csíkok kialakulását, rugalmasan tartja a bőrt és a ráncok ellen is kiváló. Szintén fényvédő hatással bír, nyugtat, ekcémás bőrnél is alkalmazható.
Illipevaj:
Egy trópusi növényből nyerik, nagyon hasonló az összetétele, mint a kakaóvajnak, de sokkal magasabb az olvadáspontja, így egy keményebb, jellegzetes illattal rendelkező krémszínű szappan készíthető belőle. Az illipevaj regenerálja a bőrt, helyreállítja a bőr rugalmasságát és csökkenti a fáradt bőrre jellemző puffadtságot. Remekül használható szappanokhoz, krémekhez, testápolókhoz, ajakápoló termékekhez és masszázsolajokhoz is.
Körömvirág:
Gyulladásgátló, fertőtlenítő és gombaölő, kitűnő sejtregeneráló, alkalmas a száraz és érzékeny bőr kezelésére. A körömvirágból készült krémek égési sérülésekre, sebekre kiválóak, ezzel együtt az ekcéma és az aranyér kezelésére is alkalmas, valamint belsőleg is használható. A szappanba saját, az erkélyen termesztett növény virágai kerültek.

Ez kakaóvajjal, kakaóval és borsmentával készült szappan
Kakaó:
Hidratálja és lágyítja a bőrt, megvédi a kiszáradástól a testet, e mellett nyugtató és relaxáló hatással bír.
Menta:
Frissítő hatású, fürdővízben is használható egy kis citromfűvel vagy akár cickafarkkal keverve, de forrázatot is készíthetünk belőle és úgy önthetjük a kádba.Természetesen belsőleg hideg és meleg italként egyaránt fogyasztható, erősíti az idegrendszert, segíti a gyomor működését, tisztító és izzasztó hatású, izom- és ízületi fájdalmakra, fejfájásos panaszokra is alkalmazható.
Jojóba viasz:
Mindkét szappanban megtalálható. A jojóba fa vetőmagjából nyerik, hidratáló hatású, összetétele hasonló az emberi szervezet által termelt zsírokéhoz, így könnyen beépül a bőrbe. Rendszeres használatával a bőr zsírtermelése egyenletessé válik.
Használható ajakápolókba, hidratáló krémekbe, testápolókba, masszázsolajba.
Használható ajakápolókba, hidratáló krémekbe, testápolókba, masszázsolajba.
Azt hiszem elég annyit kommentelnem, hogy a blogodat ezennel mentettem a kedvencek közé...
VálaszTörlésMegleptél rendesen.
Bár azt továbbra sem értem, hogy miért kell a jojóba viasz???
Üdv, még mindig a kopasz
Hát, ha elolvastad, hogy milyen hatással van a bőrre, akkor megérted. Most csak ezzel fürdök. Igaz, hogy nem illatos szappan, de elképesztő, hogy milyen lágy, finom, puha már magának a szappannak az érintése is, nemhogy a használata! Nem akarod kipróbálni, ha nem is te de a család esetleges női tagjai?
TörlésEz nem válasz a kérdésemre...
VálaszTörlésTovábbra sem értem, hogy miért kell a jojóba viasz? Jobban pörög tőle, vagy mi? (Több segítséget nem adok. :-))
Humort félretéve: sógornőm vérnyomáscsökkentő gyógyszertől mellékhatásként pikkelysömört kapott. Erre nincs valami jó kis szappancsod?
A kopasz